Jak wybrać hurtownię odzieży markowej?

05-14 2018
Wielu klientów, zaopatrując się w produkty w hurtowni odzieży, zwraca uwagę jedynie (lub przede wszystkim) na cenę produktów. Chociaż tania oferta to jedna z największych zalet hurtowni odzieżowych, wybierając jedną z nich należy zwrócić uwagę na wiele innych czynników poza ceną.

Kupowanie towarów w hurtowni odzieży to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla właścicieli sklepów, chociaż może być atrakcyjne również dla osób prywatnych. Ci pierwsi mają dostęp do ogromnej oferty ubrań od różnych dostawców w jednym miejscu, ci drudzy mogą znaleźć produkty dobrej jakości i w dobrej cenie. Czym jednak należy się kierować, wybierając hurtownię odzieży?

Dobra jakość odzieży

Nie zawsze to najtańsza oferta jest tą najlepszą. Co z tego, że nasz rachunek nie będzie wysoki, skoro kupimy spodnie czy bluzki, których nikt nie chciałby nosić? Asortymentowi hurtowni należy dokładnie się przyjrzeć, zwracając uwagę przede wszystkim na materiały, z jakich ubrania są wykonane. Oceniając jakość, nie kierujmy się tylko zdjęciami: te nie zawsze odzwierciedlają prawdę i mogą maskować pewne mankamenty produktu. Jeżeli znakomitą większość odzieży wykonano z poliestru, najlepiej pozostać ostrożnym przy składaniu zamówienia, nawet jeśli na grafikach ciuchy wyglądają świetnie. Dobrą hurtownię odzieży (zwłaszcza markowej) rozpoznasz po tym, że oferuje ubrania uszyte na bazie materiałów takich jak wełna i bawełna.

Pochodzenie ubrań

Kolejna sprawa, której warto poświęcić nieco uwagi, to pochodzenie sprzedawanych ubrań. Czy hurtownia ma wielu dostawców? Z jakich krajów pochodzą oferowane w niej produkty? Czy udostępnia informacje na ten temat? Jeśli nigdzie na stronie nie wspomniano o tej kwestii, możliwe, że w asortymencie znajdziemy przede wszystkim chińskie podróbki (co też ma przełożenie na jakość). Na uwagę zasługują przede wszystkim hurtownie odzieży markowej współpracujące z markami z krajów zagranicznych – w ich ofercie łatwiej znaleźć ubrania oryginalne, zaskakujące ciekawymi wzorami.

Organizacja strony internetowej

Sama oferta to nie wszystko. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasz dostawca będzie rzetelny, najlepiej przyjrzeć się nie tylko ubraniom, jakie sprzedaje, ale zebrać także informacje o firmie. Na rynku niestety sporo jest hurtowni i sklepów odzieżowych, które nie funkcjonują w pełni sprawnie. Długi czas oczekiwania na zamówienie, produkty nieodpowiadające opisowi, problemy z odzyskaniem pieniędzy w przypadku reklamacji – to problemy, z którymi czasem borykają się klienci dokonujący zakupów online.

Zwróćmy uwagę na stronę hurtowni. Jeśli strona wygląda profesjonalnie, jest przejrzysta, zamieszczono na niej dane kontaktowe (zwłaszcza mail i telefon) oraz informacje o firmie – prawdopodobnie mamy do czynienia z zaufanym przedsiębiorcą, poważnie podchodzącym do działalności. Nasze zaniepokojenie powinny wzbudzić braki informacji oraz strony wyglądające, jakby postawiono je niskim kosztem. 

Jak więc wybrać hurtownię odzieży, by mieć pewność, że będziemy zadowoleni z zakupów? Dokładnie sprawdzić ofertę, zwrócić uwagę na opis materiałów i na to, jak zorganizowana jest strona. Można również poszukać opinii dotychczasowych klientów. Najlepiej także na początku złożyć jedno, niewielkie zamówienie, by upewnić się, że przysłane produkty spełnią nasze oczekiwania.