Najtańsza hurtownia odzieży – czy zawsze jest najlepszym wyborem?!

Najtańsza hurtownia odzieży – czy zawsze jest najlepszym wyborem?

12-18 2017
Zaopatrywanie się w odzież w hurtowni zdaje się być najlepszym wyborem dla właścicieli sklepów tradycyjnych i internetowych. Wielu z nas w wyborze tej właściwej hurtowni kieruje się przede wszystkim ceną oferowanych przez nią artykułów. Czy jednak tylko ona powinna warunkować nasz wybór?

Cena

Najtańsza hurtownia odzieży będzie gwarantować nam najkorzystniejsze ceny dostępne na rynku. Jednak przeważnie atrakcyjna cena nie idzie w parze z jakością. Często zdarza się, że niskie koszty zakupy dużej ilości odzieży będą jednoznaczne z ich dyskusyjną jakością. I co z tego, że uda nam się uzyskać większy zysk z takiego produktu, skoro klienci ponownie do nas nie wrócą? Dlatego z ceną warto uważać i powinna być ona jedynym faktorem, którym kieruje się przy wyborze odpowiedniej dla naszego biznesu hurtowni. Co powinno być dla nas ważne jeszcze?

Jakość

W tym miejscu płynnie przechodzimy oczywiście do jakości odzieży. W pewnym stopniu łączyć się będzie ona również z ceną. Jednak zdarza się, że ubrania tej samej jakości w dwóch różnych hurtowniach będą kosztować inaczej. Odwiedzając hurtownie i porównując produkty, które mają w swojej ofercie, zwróćmy szczególną uwagę na to z jakich materiałów są wykonane ubrania. Nasi klienci docenią naturalne tkaniny, które będą miłe w dotyku. Dlatego wybierajmy takie hurtownie, które umożliwiają nam zakup odzieży, którą sami chcielibyśmy kupować i nosić.

Aktualne trendy

Klienci zawsze zwracać będą uwagę również na to, co jest modne. My także powinniśmy iść za ich przykładem, jeśli chcemy, aby zakupione przez nas towary zostały sprzedane. Śledźmy aktualne trendy, sprawdzajmy co się teraz nosi i co jest popularne. Bądźmy na bieżąco. Dzięki temu, gdy będziemy kompletować zamówienie w hurtowni wybierzemy artykuły, które są na czasie. Jeśli hurtownia ma nieaktualną ofertę, to z miejsca powinniśmy sobie ją raczej odpuścić. W przeciwnym razie możemy narazić się na straty.

Czas dostarczenia towaru i sprawne zamówienia

Jeśli na zamówienie mamy czekać kilka tygodni, to z miejsca powinniśmy skierować się do innego miejsca. Nasi klienci nie będą czekać i - gdy my będziemy oczekiwać na towar - przejdą do konkurencji. Nie możemy pozwolić sobie na długie przerwy w dostawach. Dlatego kolejnym faktorem, który musimy wziąć pod uwagę przy wyborze hurtowni jest czas realizacji i wysyłki zamówienia. Pisaliśmy o tym w naszym poprzednim artykule

Małe zamówienia

Hurtownia powinna oferować możliwość zamówienia nawet małych ilości towarów. Dzięki temu będziemy mogli dostarczyć klientom, których interesuje inny kolor koszuli, niż jest dostępny w naszym sklepie, odpowiedni dla nich produkt.

Podsumowanie 

Podsumowując, cena nie powinna być jedynym kryterium, które decyduje o wyborze hurtowni odzieży. Inne czynniki są równie ważne, a czasami ważniejsze. Najlepiej, jeśli wybrana przez nas hurtownia odzieży łączy wszystkie wymienione elementy. Wtedy dużo łatwiej jest osiągnąć wzrost sprzedaży i zadowolenia naszych klientów.